Vývoj Software

Nabízené služby

  • Software pro PLC
  • Drivery
  • Utility
  • OPC servery

Vývoji software pro průmyslovou praxi naše firma věnuji největší pozornost ze všech dalších oblastí naší činnosti.

Jedná se zejména o aplikační software pro řídící systémy – Programovatelné automaty (PLC). Z řídících systémů, které nejčastěji nasazujeme se jedná zejména o výrobky následujících renomovaných firem: WAGO, SIEMENS.

Dále se zabýváme vývojem komunikačních driverů pro komunikaci mezi PC (respektive SCADA softwarem) a průmyslovými zařízeními (obvykle PLC nebo komunikační převodník). Tyto drivery vytváříme buď ve formě nativních driverů pro různé programy a operační systémy (Windows, Linux, BSD) nebo ve formě OPC serverů.

Rovněž se zabýváme sestavováním distribucí klonů operačního systému UNIX a Linux pro různý hardware – obvykle pro embedded PC.


Software pro PLC

V současné době disponujeme potřebným vybavením znalostmi a zkušenostmi pro vývoj a ladění software pro následující řídící systémy:

  • WAGO I/O System 750
  • Siemens Simatic S7
  • Teco Foxtrot
  • Unitronics
  • Beckhoff

Tyto řídící systémy nejčastěji rovněž nasazujeme pro řízení technologií na vlastních realizačních zakázkách. Zabýváme se rovněž "pouze" vývojem a odladěním software pro další zákazníky realizující automatizační a technologické celky.Drivery

Zajišťujeme vývoj a výrobu software pro komunikaci s průmyslovými automatizačními prostředky a dalšími zařízeními technické praxe.  Na základě protokolu obdrženého od zákazníka nebo po podrobné analýze zařízení a jeho software jsme schopni vlastními silami zajistit výrobu komunikačního software a to obvykle ve fromě OPC serveru nebo nativního driveru pro různé SCADA / HMI aplikace.


Utility

Součástí naší softwarové činnosti je výroba jednoduchých programů  – tzv. utilit. Jedná se např. o programy pro rychlé dávkové zpracování seznamu parametrů proměných pro SCADA HMI aplikace, konverzní utility a v neposlední řadě o utility pro nastavení parametrů technických zařízení – např. program pro nastavení měřiče tepla.


OPC Servery

Na základě dlouholetých zkušeností vyrábíme software ve formě OPC serverů pro různorodá zařízení. Veškeré námi vyrobené OPC servery splňují požadavky kladené organizací OPC Foundation.

 
vyrobila Omega Design